Een ander geluid: klokken van troost en hoop

op woensdag, 18 maart 2020

Een ander geluid

De komende drie woensdagavonden klinken de klokken van de Ontmoetingskerk anders dan anders. Deze keer worden ze op een doordeweekse avond geluid ter bemoediging, hoop en troost. En als een appèl om elkaar, waar mogelijk, in geloof en vertrouwen bij te staan. De Ontmoetingskerk ondersteunt daarmee het initiatief van de Oud-Katholieke Paradijskerk in Rotterdam. De klokken van de plaatselijke RK Kerk zullen ook luiden en mogelijk sluiten nog meer kerken aan.

Het Coronavirus heeft een grote impact op het maatschappelijk leven. Mensen raken ermee besmet, worden ziek en sommigen sterven er zelfs aan. Veel van de plaatsen waar ons dagelijks leven zich afspeelt zijn gesloten. Ook de kerken, waar elke week geloof, hoop en liefde geoefend en geleefd worden, moeten hun deuren sluiten. Om in deze tijd van onzekerheid een boodschap van bemoediging, hoop en troost te verspreiden, roept de Raad van Kerken in Nederland op om de komende drie woensdagen van 19.00 – 19.15 uur de kerkklokken te luiden. De Raad sluit hierin aan bij een lokaal initiatief van de Oud-Katholieke Paradijskerk in Rotterdam. Met deze ‘klokken van hoop en troost’ kunnen kerken mensen met elkaar verbinden over de grenzen van sociaal isolement heen. Ook roepen de kerken daarmee op tot gebed en andere vormen van steun voor allen die ziek zijn en voor wie zich dag aan dag inzetten voor de gezondheid en veiligheid van medemensen.    

marielouiseEen ander geluid: klokken van troost en hoop