Taizé viering Dorpskerk zondag 16 februari 19:00 uur
“Vrouwen in de bijbel”
In de Taizé viering lezen we twee bijbelfragmenten waar vrouwen, uit ontzag voor God, een cruciale rol vervullen in het verloop van de Bijbelse geschiedenis. Het verhaal van Rachab en het verhaal van de vroedvrouwen die de pasgeboren jongens sparen tegen de wil van de farao in.
Rapunzel ligt in haar kamer. Ze is daar opgesloten nadat ze tegen de wil van haar moeder, toch op verkenning is gegaan, de toren uit, de wijde wereld in. In deze Disney versie kijkt ze omhoog naar het plafond van haar kamer en ziet ineens allemaal geschilderde zonnen. Het was haar nooit opgevallen, terwijl ze haar hele leven in de toren doorbrengt. Maar ineens ziet ze het verband tussen de buitenwereld en die vertrouwde wereld in de toren. Overal ontdekt ze de geschilderde zonnen. Ze weet waar haar roots liggen doordat ze de zonnen herkent als het familiewapen van haar echte voorouders.
Dat eerst niet opvallende, maar wel belangrijke, zo is het ook met veel verhalen van vrouwen in de Bijbel. Het is een mooie ontdekkingstocht om daar eens licht op te schijnen. En wat Rapunzel betreft; zij wordt herenigd met haar echte ouders en ze leeft nog lang en gelukkig.
De Taizé viering is een korte kerkdienst waarin de stilte centraal staat. Met een klein koor en muzikanten, onder leiding van Jeroen de Haan, de dirigent voor deze dienst, geven we extra kleur aan de liederen. We lezen in verschillende talen.
U bent van harte welkom, ook om na afloop koffie/ thee te blijven drinken. De dienst start 19:00 uur.