Afsluiting 40-dagenproject 2023

Overhandiging van een prachtige projectopbrengst voor zorgkwekerij Pluk de dag.

In de zes weken voor Pasen is er in de vier Protestantse kerken geld ingezameld voor de zorgkwekerij Pluk de dag op de Rijskade. Lydia Westmaas, die gewerkt heeft in de zorg, heeft haar eigen bedrijf opgezet. Zo wilde ze de zorg voor mensen met geheugenproblemen op haar eigen warme en persoonlijke manier vorm kunnen geven.  De kleinschalige zorgkwekerij Pluk de dag ontvangt per week 28 mensen. Die kunnen verblijven in het gezellige dagverblijf, daar spelletjes doen en koffie drinken. Maar ook in de serre, de moestuin en de stal is van alles te doen. Er zijn kippen, geiten, ezels en alpaca’s. Daarnaast kunnen de mensen met de producten uit de moestuin hun eigen maaltijd klaarmaken. Ook het vervoer naar de zorgkwekerij en weer naar huis wordt verzorgd door Pluk de dag. Niet alleen voor de cliënten, maar ook voor de mantelzorgers is Pluk de dag een geweldig bedrijf.

Het terras was tot nu toe regelmatig een probleem. Het grenst aan een grasvlakte waar de westenwind vrij spel heeft. Daar waren de parasols en windschermen niet tegen bestand. Zondag 14 mei heeft de voorzitter van het college van diakenen Lennart de Priëelle met een symbolische cheque het mooie bedrag van € 7500,- overhandigd aan Lydia, haar zus en medewerker Miriam en vrijwilliger Jacqueline van Pluk de dag kunnen overhandigen. Daarmee zal het terras verrijkt kunnen worden met professionele zonwering. En daarmee zal het verblijf op het terras in de hopelijk vele zonnige uren deze zomer een stuk aangenamer worden.